لوگو گروه مالی پاکدامن شیشه‌ای کوچک
0

پادکست آشنایی با مفهوم تورم

اَمل لطیفاویپادکست آشنایی با مفهوم تورم
{{svg_share_icon}}
سید حسین احمد زاده

ارائه کننده: اَمل لطیفاوی

   پادکست آشنایی با تورم

شما با گوش دادن به پادکست تورم با یک واژه نام آشنا برای تمامی کسانی که در جامعه زندگی می‌کنند به صورت اقتصادی آشنا می‌شوید. بسیاری از افراد آن را با واژه گرانی هم معنی می‌دانند و از آن به عنوان یک مفهوم منفی یاد می‌کنند. در صورتی که تورم یک واژه اقتصادی با مفهوم بسیار گسترده است. و یکی از اساسی‌ترین مفاهیم اقتصادی محسوب می‌شود. در پادکست تورم سعی شده از دید یک اقتصاددان به این داده نگاه کنید. همچنین گروه مالی پاکدامن به صورت هفتگی تحلیل اقتصاد کلان را در کانال آپارات خود منتشر می‌کند. 

در واقع تورم نشانه‌ای از رشد اشتغال و اقتصاد است. زمانی که در جامعه تورم وجود دارد یعنی پول زیادی در حال گردش است و این میزان از نقدینگی باعث رونق می‌شود. بسیاری از کشور‌ها در برهه‌های زمانی برای حل مشکلات خود از سیاست‌های انبساطی استفاده کردند که باعث ایجاد رونق و گرانی می‌شود. در واقع تورم یک سایکل اقتصادی است و نباید نگاه صرف و واحد به آن داشته باشیم. برای آشنایی بیشتر با تورم و تاثیرات آن در سیاست‌های کلان اقتصادی پیشنهاد می‌کنیم پادکست اوراق قرضه را گوش دهید. 

   تورم یک مفهوم اقتصادی

به صورت کلی زمانی که به داده‌های اقتصادی نگاه می‌کنید به هیچ عنوان نگاه یک جانبه به آن نداشته باشید. این داده‌های اقتصادی با توجه به سایکلی که در آن قرار دارند می‌توانند تاثیرات مثبت یا منفی داشته باشند. یعنی به هیچ عنوان نمی‌توانیم بگوییم که تورم برای یک کشور خوب یا بد است. چرا که به داده‌های اقتصادی نمی‌توانیم به صورت صرف نگاه کنیم. به عنوان مثال در پاندمی کرونا کشور‌ها دچار یک رکود شدید شدند.  بعد از آن برای این‌که از کاهش اشتغال و رشد خود جلوگیری کنند از سیاست های انبساطی استفاده کردند. که از اثرات منفی آن می توانیم به افزایش نقدیندگی اشاره کنیم ولی در نظر بگیرید که با اعمال همین سیاست‌های اقتصاد خود را نجات دادند. 

شما با گوش دادن به این این پادکست تورم به صورت کامل با این شاخص آشنا می شوید. و اطلاعات کافی از انواع آن و تاثیراتی که بر اقتصاد می گذارد دریافت می کنید. این پادکست را خانم امل لطیفاوی از گروه مالی پاکدامن خدمت شما عزیزان ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.