لوگو گروه مالی پاکدامن شیشه‌ای کوچک
0

پادکست آشنایی با اوراق قرضه

اَمل لطیفاویپادکست آشنایی با اوراق قرضه
{{svg_share_icon}}
سید حسین احمد زاده

ارائه کننده: اَمل لطیفاوی

   پادکست اوراق قرضه

در پادکست اوراق‌ قرضه یکی مهم‌ترین مفاهیم اقتصادی را یاد می‌گیرید. در واقع اوراق‌ قرضه علاوه بر این‌ که یک مفهوم اقتصادی است یک دارایی برای سرمایه‌گذاری نیز محسوب می‌شود. نام دیگر اوراق‌ قرضه، اوراق بدهی است که شرکت‌های بزرگ یا دولت‌ها آن را منتشر می‌کنند. به زبان ساده به ساز و کار این اوراق اشاره کنیم. در واقع اگر دولت یا شرکتی نیاز به سرمایه و نقدینگی داشته باشد و قصد داشته باشد این سرمایه را از طریق عموم جذب کند. شروع به انتشار اوراق‌ قرضه می‌کند. به این شکل که اوراق‌ قرضه را با سود و سررسید معین منتشر می‌کند و در تاریخ سررسید دارنده اوراق با در دست داشتن آن می‌تواند اصل پول و سود آن را دریافت کند.

   انواع اوراق‌ قرضه

اوراق‌ قرضه‌ تنوع بسیار زیادی دارد و می‌توانیم آن‌ها را براساس شخص یا شرکتی که آن را صادر می‌کند، تاریخ سررسید،میزان نرخ بازدهی و موارد مختلف دیگر طبقه‌بندی کنیم. از جمله این اوراق‌ می‌توانیم به اوراق‌ قرضه شرکتی،رهنی،دولتی،اوراق خزانه و … اشاره کنیم. شما می‌توانید از طریق این لینک چارت اوراق قرضه 10 ساله آمریکا را مشاهده کنید. شما با گوش دادن به این پادکست به صورت کامل با انواع این اوراق آشنا می‌شوید. در نظر داشته باشید گروه مالی پاکدامن در زمینه پادکست‌های مالی به صورت تخصصی فعالیت می‌کند. 

   سیاست‌های پولی و بانکی

اگر شما به عنوان یک معامله‌گر فعالیت می‌کنید باید اوراق قرضه را به خوبی بشناسید. چرا که این اوراق به شما کمک می‌کنند تا تحلیل درستی از سیاست‌های کلان اقتصادی داشته باشید. زمانی که دولت‌ها می‌خواهند سیاست‌های پولی و بانکی را اجرا کنند یکی از مهم‌ترین ابزار‌های آن ها همین اوراق بدهی هستد. در واقع بانک های مرکزی می‌توانند با خرید و فروش این اوراق میزان نقدیندگی را در جامعه تنظیم کنند. به زبان ساده تر اگر بانک‌های مرکزی قصد داشته باشند سیاست‌های  انقباضی انجام دهند اوراق را به مردم می‌فروشند و زمانی که می‌خواهند سیاست‌های انبساطی انجام دهند اوراق را از مردم می‌خرند. یعنی شما می‌توانید با بررسی دارایی‌ها و میزان اوراقی که خرید یا به فروش می‌رسد به سیاست‌های کلان اقتصادی پی ببرید. در پادکست اوراق قرضه سعی کردیم شما با این مفهوم و سیاست‌های پولی و بانکی آشنا شوید. علاوه بر این موارد شما نیاز دارید مفهوم تورم را بشناسید.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.