لوگو گروه مالی پاکدامن شیشه‌ای کوچک
0

با انواع تریدرها آشنا شوید

سینا آمینجانبا انواع تریدرها آشنا شوید
{{svg_share_icon}}
سینا آمین جان

ارائه کننده: سینا آمین جان

   معرفی انواع تریدرها

بازار‌های مالی به دلیل گستردگی بسیار زیادی که دارند باعث به وجود آمدن انواع تریدرها شده‌اند. به همین دلیل معامله‌گر‌ها و اشخاصی که در این مارکت‌ها فعالیت می‌کنند قدرت انتخاب‌ زیادی داردند. یعنی شما به عنوان یک معامله‌گر می‌توانید در مارکت‌های مختلف مثل بازار فارکس یا ارزهای دیجیتال و بازار سهام فعالیت کنید. علاوه‌ بر این شما می‌توانید نماد‌های مختلف را معامله کنید مثل: کامودیتیی‌ها، انرژی، جفت ارز‌ها،ارز‌های دیجیتال‌،سهام و … تریدر‌ها با توجه به نیاز و استراتژی‌های خود سبک‌های مختلفی ترید می‌کنند  که ما می‌توانیم آن‌ها را به صورت متفاوت طبقه‌بندی کنیم. شما می‌توانید با گوش کردم به پادکست کتاب معامله‌گر منضبط با روانشناسی تریدرهای مختلف آشنا شوید. 

   انواع تریدرها کدام‌اند؟

تریدرها براساس استراتژی‌های خود و یا شیوه‌های آموزشی خود طبقه‌بندی شوند. یعنی ما معامله‌گر‌هایی را داریم که بر اساس پرایس کشن معامله می‌کنند یا معامله‌گر‌هایی که صرفاً بر اساس فاندامنتال معامله می‌کنند. در واقع تریدر‌ها بر اساس نوع ابزاری که استفاده می‌کنند می‌توانند دسته‌بندی مختلفی داشته باشند. ما در این پادکست بیشتر به انواع تریدر‌ها به لحاظ مدت زمانی که در معاملات می‌مانند اشاره داریم.

تریدرها براساس تایم فریم

افرادی که شخصیتی بسیار عجول دارند و می‌خواهند که در مدت زمان بسیار کوتاهی معامله انجام می‌دهند و سریع ورود یا خروج کنند به آن‌ها اسکلپر می‌گوییم که در واقع نوسان‌گیری انجام می‌دهند. نوع دومی از معامله‌گر‌ها وجود دارد که معامله‌گر‌های موقعیتی نامیده می‌شوند آن‌ها بر اساس روندهاوارد مارکت می‌شوند و ممکن است چندین روز در معامله باشند. بعضی از تریدرها روزانه هستند یعنی معاملات آن‌ها بیش از یک روز طول نمی‌کشد در واقع می‌توانیم بگوییم اسکلپر‌ها هم نوعی معامله‌گر روزانه محسوب می‌شوند. بعضی از معامله‌گر‌ها هم در واقع سرمایه‌گذار محسوب می‌شوند و برای یک مدت طولانی یک دارایی را خرید و نگهداری می‌کنند. ما در گروه مالی پاکدامن در این پادکست به صورت کامل انواع تریدرها را طبقه‌بندی کردیم و بر اساس نوع معاملات آن‌ها را توضیح می‌دهیم. همچنین می‌توانید برای ارتقا دانش معامله‌گری خود از سایر پادکست‌های ما استفاده کنید. 

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.