لوگو گروه مالی پاکدامن شیشه‌ای کوچک
0

ویژگی‌های تریدر موفق

سینا آمینجانویژگی‌های تریدر موفق
{{svg_share_icon}}
سینا آمین جان

ارائه کننده: سینا آمین جان

    ویژگی‌های تریدر موفق

موفقیت یک تریدر به صورت مستقیم با شخصیت و عملکرد فرد در ارتباط است. تریدر موفق شخصی است که با انجام معاملات سیستماتیک به سودهی مستمر رسیده است. سود زیاد نشانه‌ی موفقیت نیست بلکه سود مستمر و داشتن یک استراتژی منظم و تریدینگ پلن مهم‌ترین خصوصیت تریدر‌های موفق است. زمانی که می‌خواهید یک معامله‌گر با تجربه  را شناسایی کنید به چندین ویژگی توجه کنید از جمله: توانایی تسلط بر احساسات، آگاهی از سایر بازار‌های مالی، داشتن دانش اقتصادی، تسلط بر مفاهیم تکنیکال، شخصیت فردی، میزان تسلط بر مارکت و سایر موارد می‌تواند شاخصه‌های یک تریدر موفق باشد.

   اهمیت روانشناسی در معامله‌گری

 اولین قدم موفقیت در معامله‌گری داشتن شخصیت متناسب با این حرفه است. مارک داگلاس در کتاب معامله‌گر منضبط به اهمیت روانشناسی فردی کاملا اشاره کرده است . داگلاس در این کتاب می‌گوید ترید کردن با شغل‌های دیگر متفاوت است، چرا که شما همواره با موقعیت‌های جدید روبرو می شوید پس باید شخصیت منعطف داشته باشید.

    چرا تعداد تریدر موفق کم است؟

در نظر داشته باشید که بازار‌های مالی بسیار متفاوت و گسترده هستند. چرا که هر مارکتی ویژگی اختصاصی خود را دارد. به عنوان مثال اگر شما در استاک مارکت فعالیت کنید و به خرید و فروش سهام بپردازید حتماً باید شخصیتی صبور داشته باشید. اگر در مارکت فارکس معامله می‌کنید قطعاً باید قدرت تصمیم‌گیری بالایی داشته باشید و اگر قدرت ریسک بالایی ندارید وارد دنیا‌ی ارزهای دیجیتال نشوید. داشتن تمامی مهارت‌های فنی برای موققیت لازم و ضروری است اما کافی نیست.  افراد زیادی هستند که این مهارت‌ها را دارند ولی موفقیت کسب نکردند چون یک فرد با تقویت بعد روانی خود به یک تریدر موفق تبدیل می‌شود. در این پادکست به صورت کامل در مورد ویژگی یک تریدر موفق صحبت کردیم و شما این پادکست را با صدای سینا آمین جان از گروه مالی پاکدامن می‌شنوید. برای شنیدن پادکست‌های بیشتر در زمینه‌های مختلف می‌توانید به بخش پادکست‌ها مراجعه کنید.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.