لوگو گروه مالی پاکدامن شیشه‌ای کوچک
0

فصل اول کتاب معامله‌‌گر منضبط

مهدی صیادیفصل اول کتاب معامله‌‌گر منضبط
{{svg_share_icon}}
مهدی صیادی

ارائه کننده: مهدی صیادی

   فصل اول کتاب معامله‌گر منضبط

فصل اول کتاب معامله‌گر منضبط در مورد اهداف آقای مارک داگلاس در مورد نوشتن این کتاب صحبت می‌کند. آقای داگلاس در مورد زندگی شخصی و کاری خود در این فصل توضیح می‌دهد. در واقع زندگی شخصی و علایق ایشان باعث می‌شود که وارد دنیای معامله‌گری شوند. شما با شنیدن اپیزود یک که بخشی از فصل اول کتاب معامله‌گر منضبط است با زندگی ایشان آشنا می‌شوید. اگر تازه وارد سایت گروه مالی پاکدامن شده‌ اید برای دیدن بقیه قسمت‌های کتاب معامله‌گر منضبط به بخش پادکست‌ها مراجعه کنید.

    مسیر موفقیت در بازار مالی

مارک داگلاس در کتاب معامله‌گر منضبط دو فاکتور بسیار مهم انضباط نفس و کنترل احساسات را عامل موفقیت در معامله‌گری می‌داند. چرا که‌ایشان به عنوان یک معامله‌گر آتی می‌داند که مسائل تکنیکالی، اقتصادی و فاندامنتالی نمی‌تواند راهگشا باشد. تنها ابزار‌ موفقیت در واقع  روانشناسی است.  مارک داگلاس در بخشی از این کتاب اشاره می‌کند که برای اینکه شما یک دلار به دست بیاورید باید یک فرد دیگر یک دلار از دست بدهد. همین یک جمله نشان از تجربه ایشان در بازار‌های آتی است. در ادامه می گویند که تنها ۱۰ درصد از معامله‌گر‌ها موفق هستند و بقیه معامله‌گر‌ها بازنده محسوب می‌شوند. برای اینکه جزء دسته موفق‌ها در بازار باشیم باید به یک انضباط برسیم و این انضباط از روانشناسی فردی بدست می‌آید. همچنین می‌توانید نسخه فیزیکی این کتاب را از نشر چالش تهیه کنید.

    چرا کتاب معامله‌گر منضبط را بخوانیم؟

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب کتاب معامله‌گر منضبط به عنوان یکی از موفق‌ترین کتاب‌های روانشناسی در واقع شفاف بودن آقای مارک داگلاس در مورد زندگی شخصی خود است. همه مواردی را عنوان که می‌کند کاملاً عملی هستند و مثل کتاب‌های دیگر حالت تئوری ندارند. اگر شما یک معامله‌گر باشید این موارد را حتما در معاملات خود احساس کردید. در واقع مارک داگلاس بیشتر از این که یک روانشناس باشد یک معامله‌گر حرفه‌ای است. برای گوش دادن به بخش دوم فصل اول روی لینک کلیک کنید.

درخواست مشاوره رایگان

مشاوره

در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما در ارتباط باشید.